Մարտի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը որոշում է ստորագրել.
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության նախաձեռնությամբ 2020 թվականի մարտի 20-ին` ժամը 20.30-ին, գումարել Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով.
«Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթ (առաջին ընթերցում, երկրորդ ընթերցում):

On March 20, the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan signed a decision:
Pursuant to Article 100 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 41 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia the ‘Rules of Procedure of the National Assembly,’ on the initiative of the Government of the Republic of Armenia on 20 March 2020 at 8:30pm to convene an extraordinary sitting of the National Assembly with the following agenda:
The package of the draft laws on Making Addendum to the Criminal Code of the Republic of Armenia and on Making Addenda to the Code of the Republic of Armenia on Administrative Offences (first reading, second reading).